+420 775 107 585


Cestovní pojištění

O co se jedná: pojištění léčebných výloh v zahraničí, zavazadel, storno poplatků a mnoho dalšího
Pro koho: všechny fyzické osoby, které vycestují do zahraničí
Podklady pro návrh: údaje o cestujících osobách, termín odjezdu a příjezdu, destinace
Pojišťovny: vše

Vycestovat za hranice naší republiky bez sjednaného cestovního pojištění, resp. pojištění léčebných výloh, je velkým riskem a úsporou, která se nám může opravdu výrazně prodražit.

Cestovní pojištění můžeme v zásadě rozdělit na 3 druhy a to podle délky trvání zahraničního pobytu

1. pojištění pro krátkodobé cesty

Toto pojištění využije drtivá většina z nás, jedná se o naši klasickou letní či zimní dovolenou, pracovní cestu, víkendové pobyty mimo ČR, předvánoční nákupy za hranicemi atd. Maximální doba, na kterou lze toto pojištění sjednat se liší dle pojišťovny, ale standardně je stanovena na 90 nebo 120 dní, dle místa, kam se chystáte.

2. pojištění pro opakované pobyty

Pro časté a náruživé cestovatele se hodí tato varianta, kdy jste pojištěni během celého roku a můžete podniknout tolik cest, kolik stihnete. Jednotlivá cesta však nesmí přesáhnout stanovený limit dle vybrané pojišťovny. Lze takto pojistit jak jednotlivce, tak celou rodinu včetně dětí

3. celoroční cestovní pojištění

Pokud jedete na delší čas do zahraničí na studijní či pracovní stáž, brigádu či za jiným účelem, hodí se pro vás celoroční cestovní pojištění. Tato varianta se také hodí pro klienty, kteří tráví na pracovních cestách více času v zahraničí, než v ČR. Nemusíte se tak zabývat, zda jste na jednotlivé cesty pojištěni, vše za vás řeší celoroční cestovní pojištění.

Cestovní pojištění není pouze pojištění léčebných výloh, ale může vám na vašich cestách pomoci v mnoha dalších situacích. Důležité je vždy vědět, co vaše pojištění obsahuje a zda jsou limity jednotlivých připojištění dostačující.

Tým Coralia consulting      

Na co se lze v rámci cestovního pojištění pojistit?

Existuje spousta možností, které si můžete v rámci svého cestovního pojištění sjednat, některé jsou součástí pojištění vždy, některé si můžete volitelně do pojištění v případě zájmu či potřeby doplnit.

Léčebné výlohy v zahraničí

Toto pojištění kryje náklady na ambulantní ošetření, transporty, rentgen, operaci, hospitalizaci a léky, které s Vaším případným onemocněním či úrazem v zahraničí budete potřebovat. Důležité je mít sjednán dostatečný limit, ideální je mít sjednáno toto pojištění bez limitu. Toto pojištění kryje také škody vzniklé při provozování sportů - je důležité vědět, jaké sporty vaše varianta obsahuje. Některé rizikovější sporty je možné za přirážku připojistit, některé jsou však z pojištění zcela vyloučeny - např. skoky padákem, horolezectví, paragliding, ale např. i lyžování mimo vyznačené a k tomu určené trasy.

Úrazové pojištění

Standardně obsahuje pojištění trvalých následků úrazu, pojištění smrti úrazem a denní odškodné. Vše v limitech daných konkrétní pojišťovnou.

Pojištění zavazadel

Toto pojištění kryje škody na vašich zavazadel a věcech osobní potřeby, nákup nezbytných věcí osobní potřeby při čekání na zpožděná zavazadla nebo dokonce náhradu finančních prostředků za nájem náhradního sportovního vybavení, které bylo při cestě poškozeno, zničeno, nebo se zavazadlo zcela ztratilo.

Pojištění odpovědnosti za škodu a jinou újmu

Velmi důležité pojištění, které za vás zaplatí finanční škody, které svým jednáním někomu způsobíte na majetku či zdraví. Nejlepším příkladem je lyžování, kdy někoho na svahu zraníte a on po vás bude požadovat odškodné a náklady na léčení. Ale například můžete nedopatřením způsobit škodu zapůjčeným motocyklem, nebo poškodit vybavení hotelu.

Pojištění storno poplatků

Pokud si zakoupíte zájezd, je na vás, zda uzavřete pojištění storno poplatků. Toto pojištění vám vrátí náklady vynaložené na vaši dovolenou (do určité výše), pokud se nebudete moci z určených důvodů na dovolenou vypravit - např. zmeškání dopravního prostředku, újma na zdraví, nemoc, škoda na vašem majetku, nečekaná výpověd z práce a mnohé další.

Doplňkové asistenční služby

Tyto služby mohou obsahovat někdy velmi potřebné věci. Jedná se např. o právní pomoc, zajištění náhradního pracovníka, opatrovníka, pomoc při ztrátě, odcizení či zničení dokladů nebo technickou pomoc při škodě na majetku v místě bydliště. Sjednání těchto služeb se hodí zejména pro delší pobyty v zahraničí, ale využít je může samozřejmě každý.

Pro informace o vhodném cestovním pojištění nás kontaktujte.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑