+420 775 107 585


Mezi Čechy roste zájem o havarijní pojištění

22.02.2016 10:21

Havarijní pojištění PardubiceAno, je tomu opravdu tak. Díky klesajícím cenám automobilů a díky větší konkurenci na pojistném trhu se cena havarijního pojištění neustále snižuje. Více majitelů aut tak začíná uvažovat o havarijním pojištění, nikoli pouze ze zákona povinném pojištění odpovědnosti - tzv. povinném ručení.

V Česku má havarijní pojištění jen každé čtvrté auto

Stále jde o výraznou menšinu řidičů, protože v České republice je havarijně pojištěno cca
25 % všech vozidel. Jsou to většinou vozidla pořízená na leasing, protože tam je toto pojištění podmínkou. Havarijní pojištění klient platí v rámci splátek za automobil a většinou ho to nijak netrápí. Po skončení leasingu ale už v pojištění pokračovat nechce, protože se mu zdá příliš drahé.

Pak ale může nastat problém. Když zaviní škodu, tak opravu svého vozu zaplatí na vlastní náklady. A v případě totální škody (nebo při odcizení) o vůz přijde a od pojišťovny se žádné náhrady nedočká. Na rozdíl od poškozeného, kterému se vše hradí z povinného ručení viníka.

Havarijní pojištění není nutně vázáno na povinné ručení. Můžete mít povinné ručení u jedné pojišťovny a havarijní pojištění u druhé. Je jen potřeba zvážit výhody a nevýhody, především, zda se vám to cenově vyplatí. Rádi to spočítáme za vás. Kontaktujte nás.

Co je důležité sledovat u havarijního pojištění?

  • výši spoluúčasti (při 20% spoluúčasti zaplatíte na pojistném méně, když ale nastane škoda, tak těch 20 % zaplatíte ze svého - je tedy lepší volit co nejmenší spoluúčast)
  • pojistnou částku vozidla (vždy odpovídá ceně vozidla v daném čase a místě, nová vozidla lze cenově zafixovat například na 3 roky)
  • rozsah ostatních služeb (náhradní vozidlo, asistenční služby, další připojištění)

Uvažujete o havarijním pojištění? Rádi vám ho zdarma navrhneme. Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář

Vyplňte alternativní text Nevyznáte se v pojmech? 
Tady je nápověda.


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑