+420 775 107 585


Od roku 2016 lze sjednat penzijní spoření i pro dítě

04.02.2016 19:20

Spoření pro dítěŽhavou novinkou roku 2016 je možnost sjednání doplňkového penzijního spoření (lidově známé jako penzijko) pro dítě ihned po narození. Stát se tak snaží přimět rodiče myslet na zadní vrátka pro své ratolesti. A to mnohem dříve, než to bylo kdy vůbec prostřednictvím penzijního spoření možné. Spořit tak můžete svému dítěti na důchod hned od narození.

 

Jste spořílek? Nastartujte penzijko svému dítěti co nejdříve, třeba hned po narození.

Modelový příklad se státním příspěvkem 230 Kč měsíčně

Výhodou je určitě státní příspěvek až 230 Kč měsíčně. Ten získáte, když budete měsíčně spořit minimálně 1.000 korun. A kolik si v takovém případě naspoříte? Pojďme si to ukázat na modelovém příkladu:

Pokud svému dítěti založíte penzijko hned po jeho narození a budete mu posílat 1.000 Kč měsíčně, stát vám každý měsíc přispěje ještě 230 Kč navíc. Bude-li pak vaše dítě ve spoření pokračovat až do 65 let svého věku a nebude-li z něho nic vybírat, v 65 letech na něj bude čekat (při kalkulovaném zhodnocení 2,5% p.a.) cca 2.225.000 Kč. A s tím se jde do důchodu docela dobře, co myslíte?

Při takovéto částce by šlo také zažádat o předčasný výběr prostředků - např. v 60 letech a jít do tzv. předdůchodu a užívat si naspořených peněz.

Nevýhody? Každá mince má bohužel dvě strany...

Proč tedy hromadně nesjednávají rodiče svým dětem penzijní spoření? Nevýhodou je to, že v 18 letech dítěte lze vybrat pouze 1/3 naspořené částky očesanou o státní podporu, kterou musíte vrátit zpět. Výhodnost spoření se tímto dost výrazně snižuje. Pokud byste tedy uvažovali o tomto typu spoření jako o nástroji, jak dítěti naspořit do plnoletosti nějaké slušné prostředky, a s jeho plnoletostí byste chtěli prostředky vybrat (např. na studia), je nutné si tuto skutečnost před sjednáním spoření uvědomit.

Toto spoření doporučujeme každému rodiči, který chce co nejdříve zabezpečit své dítě do budoucnosti a dát mu příležitost užít si svou penzi.

To co rodič dítěti naspoří, mu již nikdo nevezme. A i když by dítě (v té době již dospělák) ve spoření nepokračovalo, spoření pozastavilo, nebo platilo menší částku, tak či onak na něho peníze do důchodu budou čekat.

Návrh pojištění připravíme zdarma. Stačí nás kontaktovat

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář

Proč s námi

  • správa všech smluv na jednom místě
  • individuální přístup
  • maximální snaha o úsporu vašich prostředků
  • řešení pojistných událostí
  • veškeré služby zcela zdarma

Vyplňte alternativní text Nevyznáte se v pojmech? 
Tady je nápověda.


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑