+420 775 107 585


Podrobněji o pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti

Vždy je nutné pečlivé a správné stanovení pojistné částky, na kterou bude Vaše nemovitost pojištěna. Pojistná částka by měla odpovídat částce, za kterou byste při totální škodě zakoupili stejný nebo podobný byt nebo postavili stejný dům, chatu, či chalupu. Zde je nutné dát velký pozor, aby nevzniklo tzv. podpojištění - viz náš Slovníček pojmů.

Po správném určení pojistné částky je pak na zvážení, na která rizika chcete mít svoji nemovitost pojištěnou. Většina pojišťoven používá tzv. balíčky rizik od základních až po ty nejlepší. Tomu pak také odpovídá cena pojištění.

V rámci pojištění nemovitosti si můžete také pojistit stavby jako bazény, pergoly, ploty, parkovací plochy atd. U některých pojišťoven je pojištění těchto staveb již součástí standardního pojištění bez navýšení platby za pojistné.

Pojištění domácnosti

Pod pojmem domácnost si představte hodnotu všech věcí, které by se z Vaší nemovitosti vysypaly, kdybyste ji vzali do ruky a zatřásli s ní. Pojistná částka by měla odpovídat takové částce, za kterou byste si identickou domácnost pořídili nyní.

Jedná se tedy o veškerý nábytek, elektroniku, oblečení, dekorace, nádobí, sportovní potřeby, ale napříkladi i peníze, cennosti, umělecká díla a mnohé další.

Pojištěná rizika jsou u pojišťoven rozdělena do různých balíčků stejně jako u pojištění nemovitosti. Některé pojišťovny v rámci pojištění nabízejí např. i náhradní ubytování, pojištění věcí ve sklepě, na balkoně a také moderní asistenční služby, které můžete zdrama během roku čerpat při mimořádných událostech.

Pojištění občanské odpovědnosti

Toto pojištění se vztahuje na všechny osoby žijící v pojištěné domácnosti (mají zde trvalé byldiště). U tohoto pojištění se stanovuje limit pojistného plnění, například 500.000 nebo 1.000.000 Kč, ale i mnohem více.

Nejběžnější škody

  • vaše děti shodí v obchodě s elektronikou vystavenou a velmi drahou televizi
  • zapomenete zapnutou vodu a vytopíte své sousedy
  • uteče vám pes a způsobí někomu jinému škodu (na zdraví či majetku)
  • při rekreačním sportu způsobíte někomu jinému škodu (na zdraví či majetku)
  • při svépomocné opravě vlastního domu způsobíte sousedům škodu (např. pád lešení na sousedův plot)

Chcete pojistit svou nemovitost? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář

Vyplňte alternativní text Nevyznáte se v pojmech? 
Tady je nápověda.


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑