+420 775 107 585


Poradna

Soukromý zubař - pojištění

17.06.2016 dotaz |

Chci si otevřít vlastní ordinaci a tak sestavuji nějaký finanční plán a potřebuju vyřešit i pojištění - jak pojištění ordinace, tak pak vlastní pojištění (profesní) pro mě i případně sestru. Co potřebujete za údaje?

Tým Coralia | 2016-06-17 17:51:00

Dobrý den, krátký dotazník Vám zasíláme na e-mail a pro poradnu - pro základní návrh pojištění firemního majetku stačí vždy adresa, hodnota vybavení ordinace (popř. uvedení spec. elektronických přístrojů). Pro profesní pojištění odpovědnosti pak stačí jen číslo v rámci lékařské komory a pak také limit pojistného plnění, který požadujete.

Pojištění prodejny - kola od výrobce

15.06.2016 Slánský V. |

Asi hloupý dotaz, mám prodejnu na kola a až doteď sem tam vždy měl kola a vše, co se prodává svoje. Pojištění jsem ani neřešil, jsme opravdu klidná čtvrť. Teď ale budu prodávat dražší kola, která mi ale výrobce přímo dodá jakoby na komisní prodej. Nebudou tedy moje, co se neprodá, vrátím výrobci. Dají se tyto kola nějak pojistit?

Tým Coralia | 2016-06-15 09:34:00

Dobrý den, kola která nejsou ve vašem vlastnictví (stejně i jako další vybavení - např. dražší stroje na leasing atd.) se v rámci podnikatelského pojištění pojišťují jako "cizí věci". Standardně je tedy pojistíte na veškerá rizika, která potřebujete (živelní pojištění, krádež atd.). Pokud nemáte prodejnu vůbec nijak pojištěnu, určitě pro Vás rádi zpracujeme návrhy pojištění - uvidíte, že Vás klid a jistota nemusí stát žádné převratné peníze. Určitě je také v rámci prodejny mít pojištěnu provozní odpovědnost, když se totiž např. zákazníkovi něco v prodejně přihodí, může po Vás nárokovat náklady na léčení, ušlý výdělek atd. Krátký dotazník zasíláme na Váš e-mail.

Jsem stavař na IČ a jedu často i přes půl republiky svým autem a vezu sebou spoustu věcí - řezačky, materiál a další drobné stavební pomůcky. Celkově je ale hodnota určitě přes 100.000 Kč. Pomůžete mi nějak to pojistit?

Tým Coralia | 2016-06-09 10:30:00

Dobrý den, veškeré potřebné informace Vám zasíláme na uvedený e-mail. Obecně zodpovíme také dotaz do poradny. Pokud se jedná o náklad, který je vaším majetkem a slouží vám k výkonu vašeho povolání, je nutné vždy pojistit tyto věci jako "náklad" v rámci nějaké formy podnikatelského pojištění. Ideální je vše spojit do jedné smlouvy např. s pojištěním odpovědnosti. Náklad lze pojistit samozřejmě proti odcizení, živelným hrozbám a také proti škodám způsobeným při autonehodě.

Pojištění - starší auto

03.06.2016 Dotaz |

Můžu si pojistit starší auto jenom proti krádeži? Havarijní pojištění už mi připadá vzhledem k hodnotě auta zbytečný.

Tým Coralia | 2016-06-03 10:18:00

Dobrý den,

Určitě lze pojistit i starší auto v rámci smlouvy povinného ručení také proti odcizení. Zde ale opravdu záleží na skutečné hodnotě vozidla a také zvolené spoluúčasti. Aby nebyla např. hodnota vozidla 15.000 Kč a spoluúčast min. 10.000 Kč. Taková pojistná smlouva by poté, jak jistě uznáte, ztrácela smysl. Rádi pro Vás po upřesnění několika údajů návrhy připravíme k porovnání. Více info na Vašem e-mailu.

Pojištění stavebního materiálu

24.05.2016 Hámová |

Stavíme svépomocí rodinný dům a máme u něj složený materiál. Pojištění nemovitosti ve výstavbě máme, ale vztahuje se to i na materiál, který je složený na pozemku? Šlo by tedy především o krádež toho materiálu.

Tým Coralia | 2016-05-24 10:15:00

Dobrý den, pokud máte pojištěnu nemovitost ve výstavbě, bývá většinou součástí pojištění i pojištění stavebního materiálu do určitého limitu (např. 10% z pojistné částky nemovitosti, nebo limit 100.000 Kč atd.). Neznáme detaily Vaší smlouvy, takže nemůžeme bohužel říci s jistotou, zda toto Vaše smlouva obsahuje. Můžete vznést dotaz na pojišťovnu (popř. pojišťovacího poradce), u které máte smlouvu sjednánu.

Zdražení povinného ručení

18.05.2016 Váhala Josef |

Co mám dělat, když mi pojišťovna zdražila povinné ručení?

Tým Coralia | 2016-05-18 10:10:00

Dobrý den, možnosti jsou v zásadě 3 a je jen na Vás, kterou zvolíte. První možností je výpověď pojistné smlouvy z důvodu navýšení pojistného – ideálně 6 týdnů před výročím smlouvy, ale v případě navýšení pojistného pojišťovny většinou přijmou výpověď i v kratším termínu. Je ale dobré mít před tím v ruce nabídku, která je pro Vás výhodnější. Abyste nezrušil smlouvu a pak nezjistil, že levněji stejně nikde pojištění neseženete. Druhou možností je žádost na pojišťovnu o ponechání výše pojistného v původní výši – např. přes Vašeho pojišťovacího poradce. Někdy pojišťovny z obchodních důvodů pojistné vrátí zpět, ale posuzuje se případ od případu. Třetí možností je ponechání si stávající smlouvy i přes navýšené pojistné a to např. z toho důvodu, že na původní smlouvě jsou některé výhody, které na případné levnější smlouvě budou chybět – vyšší limit, různá připojištění atd. Nejlevnější povinné ručení totiž vždy bude jen to nejzákladnější pojištění bez jakýchkoliv připojištění. Pokud chcete pojistit autosklo, mít pojištěny škody způsobené živlem, srážkou se zvěří atd., je potřeba si nechat zpracovat odbornější nabídky, abyste mohl porovnat, co Vám která pojišťovna a za jaké peníze, nabídne.

Chci se jen zeptat co se stane, když nezaplatím za povinné ručení. Auto bude nepojištěné a když budu bourat, tak to pojišťovna nezaplatí?

Tým Coralia | 2016-05-12 10:08:00

Dobrý den, každá pojišťovna zasílá cca 2 měsíce před výročím smlouvy nový předpis pojištění na další rok a novou zelenou kartu. Částka na další rok by měla být samozřejmě zaplacená před uplynutím výročí smlouvy. Pokud povinné ručení nezaplatíte, pojišťovna Vás dle svých interních směrnic např. po 2 týdnech vyzve k zaplacení dlužné částky. Pokud ani poté nezaplatíte, vyzve Vás znovu a bude požadovat dlužné pojistné, popř. dlužné pojistné navýšené o náklady na upomínku (poštovné atd.) a upozorní Vás, že pokud povinné ručení neuhradíte do data XY, bude Vaše smlouva ukončena k datu XY. Pokud tato lhůta uplyne a Vy smlouvu neuhradíte, pojištění zanikne k datu uvedeném v dopise (mailu, sms) od pojišťovny. Pojišťovna Váš pak vyzve k úhradě dlužné částky za tu dobu, kdy pojištění stále platilo – tj. např. 2 měsíce od výročí do data, kdy pojištění pojišťovna zrušila. Do této doby bude tedy vozidlo stále pojištěno i přes to, že není pojištění zaplacené. Od data, kdy bude pojištění zrušeno, je nutné mít sjednáno nové povinné ručení, jinak se vystavujete při zaviněné škodě velkému riziku.

Máme v rodině 6 vozidel a 3 přívěsy. V TP je vše na mé jméno, ale pojistky jsou buď na mě, na manželku nebo na syna. Celkem za smlouvy platíme dohromady asi 45.000. Ušetříme nějak, kdyby se vytvořilo flotilové pojištění?

Tým Coralia | 2016-05-07 18:04:18

Dobrý den, flotilové pojištění má své výhody i nevýhody. Nespornou výhodou je to, že na jedné smlouvě máte všechna vozidla pohromadě a platíte pouze jednu částku (např. čtvrtletní platbou). Výhodou může být také nižší cena v případě přiznání slevy na flotilu. Pokud ale máte všichni 3 vysoký počet bezeškodných měsíců, nemusí pro vás flotilové pojištění znamenat žádnou finanční úsporu. Nevýhodou je pak to, že když je flotila psána na jednoho člena rodiny a stane se jakákoliv zaviněná škoda nebo více škod prostřednictvím jednoho z pojištěných vozidel, přijde ta osoba o bezeškodní měsíce a k výročí smlouvy může pojišťovna přikročit ke krácení slevy, tj. zdražení celé flotilové smlouvy. Je tedy potřeba se na flotilové pojištění dívat z více pohledů a zvážit, zda pro Vás je či není výhodné. Návrh flotilového pojištění zpracujeme do 3 dnů a můžete jej porovnat s Vaším stávajícím individuálním pojištěním. V příloze na Váš e-mail zasíláme krátký formulář, kde vyplníte základní údaje o vozidlech pro výpočet pojistného.

Pojištění karavanu – půjčovna

04.05.2016 Krásovi |

Koupili jsme karavan pro naše soukromé účely, ale chtěli bychom jej také půjčovat. Vztahuje se na to běžná pojistka na povinné ručení a havarijní pojištění?

Tým Coralia | 2016-05-04 10:02:10

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, na toto je potřeba opravdu dát pozor. Pokud budete karavan pronajímat za úplatu na základě nějaké smlouvy, je nutné mít karavan pojištěn v tzv. režimu „autopůjčovna“ a ne „běžný provoz“ jak je tomu u většiny aut. Problémem je opravdu vysoká cena za povinné ručení a ještě větší cena za havarijní pojištění. Pokud budete půjčovat karavan např. pouze přes léto , je možnost pojistit karavan na 3 měsíce v režimu „autopůjčovna“ a zbylých 9 měsíců, kdy bude sloužit k rodinným účelům jako „běžný provoz“. Pokud ale budete pronajímat karavan nárazově během celého roku, nezbude Vám nic jiného, než mít pojištěn režim „autopůjčovna“ celoročně. Rádi pro Vás obě varianty zpracujeme, více informací zasíláme na Váš e-mail.

Cestovní pojištění – storno poplatky

29.04.2016 Jarmila Hromádková |

Koupili jsme s manželem zájezd a měla s námi jet i vnučka. Bohužel onemocněla a nemohla nakonec jet. V cestovce nám k zájezdu uzavřeli i cestovní pojištění a to obsahuje i storno poplatky. Jak teď postupovat? Moc děkuju za pomoc.

Tým Coralia | 2016-04-29 09:57:09

Pokud je na vaší smlouvě cestovního pojištění uveden jako „pojistník“ ona cestovní kancelář, je nutné ve spolupráci s cestovní kanceláří nahlásit pojistnou událost na dotyčnou pojišťovnu. Pojišťovna bude určitě požadovat – cestovní smlouvu, doklad o zaplacení zájezdu, lékařskou zprávu Vaší vnučky a také dobropis od cestovní kanceláře, který musí vystavit na částku, která se týká Vaší vnučky a která je nárokována v rámci pojištění stornopoplatků. Pokud jste na smlouvě cestovního pojištění jako pojistník uvedena Vy (popř. manžel), musíte pojistnou událost na pojišťovnu nahlásit Vy – buď telefonicky přes infolinku, přes web pojišťovny (pokud lze), nebo na jakékoliv pobočce.

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑