+420 775 107 585


Cestovní pojištění

Cestovní pojištění – storno poplatky

29.04.2016 Jarmila Hromádková |

Koupili jsme s manželem zájezd a měla s námi jet i vnučka. Bohužel onemocněla a nemohla nakonec jet. V cestovce nám k zájezdu uzavřeli i cestovní pojištění a to obsahuje i storno poplatky. Jak teď postupovat? Moc děkuju za pomoc.

Tým Coralia | 2016-04-29 09:57:09

Pokud je na vaší smlouvě cestovního pojištění uveden jako „pojistník“ ona cestovní kancelář, je nutné ve spolupráci s cestovní kanceláří nahlásit pojistnou událost na dotyčnou pojišťovnu. Pojišťovna bude určitě požadovat – cestovní smlouvu, doklad o zaplacení zájezdu, lékařskou zprávu Vaší vnučky a také dobropis od cestovní kanceláře, který musí vystavit na částku, která se týká Vaší vnučky a která je nárokována v rámci pojištění stornopoplatků. Pokud jste na smlouvě cestovního pojištění jako pojistník uvedena Vy (popř. manžel), musíte pojistnou událost na pojišťovnu nahlásit Vy – buď telefonicky přes infolinku, přes web pojišťovny (pokud lze), nebo na jakékoliv pobočce.

Chystáme se s partou kamarádů do USA na delší dobu, jaké je nejlepší cestovní pojištění?

Tým Coralia | 2015-08-21 12:58:12

Určitě je důležité na tak dlouhou dobu pečlivě vybírat a porovnávat nabídky pojišťoven. Hlavním faktorem pro výběr správného pojištění by měly být hlavně léčebné výlohy a pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Limit na léčebné výlohy je dobré mít ve smlouvě nastaven na opravdu vysokou částku - zvláště pro USA, kde je zdravotnictví opravdu drahé - ideální je mít pojištění bez limitu, což některé pojišťovny umožňují. Vysoký limit je také dobré mít na pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu a to jak na majetku tak na zdraví. Další připojištění jsou již čistě na vás - např. pojištění zavazadel, úrazové připojištění nebo pojištění proti stornopoplatkům (platí pouze pro zájezdy zakoupené přes CK). Rádi pro vás jako pro skupinu zpracujeme návrhy cestovního pojištění, více info na e-mailu. Pro doplnění informací můžete navštívit naše oddělení cestovní pojištění

Kde se dozvím, jaké sporty jsou v běžné verzi cestovního pojištění a jaké jsou rizikové sporty za příplatek?

Tým Coralia | 2015-07-03 17:23:17

Dobrý den, každá pojišťovna má seznam sportů rozdělených do 3 skupin - běžné (v základním pojištění), rizikové (za příplatek) a nepojistitelné. Rozdělení sportů zjistíte např. na infolinkách jednotlivých pojišťoven, nebo na pobočkách. Pokud již plánujete opravdu nějaký rizikovější sport na dovolené, je dobré se výběru pojištění věnovat a správně vybrat. Více info zasíláme na váš e-mail a také můžete nahlédnout do oddělení cestovní pojištění

Roční cestovní pojištění

29.04.2015 Servánek M. |

Často cestuji pracovně mimo ČR a sjednávám si vždy na 1-3 dny klasické cestovní pojištění, které mi pak zaměstnavatel proplácí. Vyplatí se mi celoroční cestovní pojištění?

Tým Coralia | 2015-04-29 14:20:14

Dobrý den, takto jednoduše bohužel nelze odpovědět, ale obecně lze říci, že pokud jste za 1 rok mimo ČR více jak 1 měsíc v součtu a jedná se vždy o krátkodobé cesty, je již možné uvažovat o celoročním cestovním pojištění jako o výhodnější variantě. Odpadá Vám nutnost vždy myslet na sjednání pojištění před každou cestou a nestane se vám, že byste náhodou někdy zapomněl. Pro vašeho zaměstnavatele je to také jednodušší. Cena za roční pojištění se samozřejmě liší dle pojišťovny, výše krytí a rozsahu připojištění, které požadujete. O možnostech, které toto pojištění nabízí, se dozvíte více zde - cestovní pojištění

Letíme za týden na golfovou dovolenou a bereme si sebou svoje vybavení, lze si jej pojistit v rámci cestovního pojištění? 

Tým Coralia | 2015-02-10 16:12:16

Dobrý den, navrhneme pro Vás ideální řešení, jak své drahé vybavení dobře a výhodně pojistit proti poškození při přepravě, ztrátě či odcizení. Více info zasíláme na e-mail.

Dlouhodobé cestovní pojištění

12.01.2015 Vlasáková |

Je lepší sjednat více cestovních pojištění vždy na jednotlivou cestu, nebo si např. zaplatit roční cestovní pojištění? Pojedeme letos na jaře na týden a pak v létě a na podzim taky. Děkuji za odpověď.

Tým Coralia | 2015-01-12 15:40:15

Dobrý den, vždy záleží na délce pobytu, popř. počtu lidí, kteří s Vámi cestují. Lze sjednat roční pojištění pro jednotlivce i roční pojištění pro celou rodinu. Cenově se celorořní varianta vyplatí samozřejmě při vícečetných pobytech v zahraničí, nebo např. při častých zahraničních pracovních cestách. Také nemusíte vždy na jednotlivou cestu sjednávat nové pojištění. Více info zasíláme na Váš e-mail a variantách pojištění se můžete víze dozvědět v oddělení cestovní pojištění

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑