+420 775 107 585


Havarijní pojištění

Pojištění - starší auto

03.06.2016 Dotaz |

Můžu si pojistit starší auto jenom proti krádeži? Havarijní pojištění už mi připadá vzhledem k hodnotě auta zbytečný.

Tým Coralia | 2016-06-03 10:18:00

Dobrý den,

Určitě lze pojistit i starší auto v rámci smlouvy povinného ručení také proti odcizení. Zde ale opravdu záleží na skutečné hodnotě vozidla a také zvolené spoluúčasti. Aby nebyla např. hodnota vozidla 15.000 Kč a spoluúčast min. 10.000 Kč. Taková pojistná smlouva by poté, jak jistě uznáte, ztrácela smysl. Rádi pro Vás po upřesnění několika údajů návrhy připravíme k porovnání. Více info na Vašem e-mailu.

Pojištění karavanu – půjčovna

04.05.2016 Krásovi |

Koupili jsme karavan pro naše soukromé účely, ale chtěli bychom jej také půjčovat. Vztahuje se na to běžná pojistka na povinné ručení a havarijní pojištění?

Tým Coralia | 2016-05-04 10:02:10

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, na toto je potřeba opravdu dát pozor. Pokud budete karavan pronajímat za úplatu na základě nějaké smlouvy, je nutné mít karavan pojištěn v tzv. režimu „autopůjčovna“ a ne „běžný provoz“ jak je tomu u většiny aut. Problémem je opravdu vysoká cena za povinné ručení a ještě větší cena za havarijní pojištění. Pokud budete půjčovat karavan např. pouze přes léto , je možnost pojistit karavan na 3 měsíce v režimu „autopůjčovna“ a zbylých 9 měsíců, kdy bude sloužit k rodinným účelům jako „běžný provoz“. Pokud ale budete pronajímat karavan nárazově během celého roku, nezbude Vám nic jiného, než mít pojištěn režim „autopůjčovna“ celoročně. Rádi pro Vás obě varianty zpracujeme, více informací zasíláme na Váš e-mail.

Pojištění GAP - co je to?

11.03.2016 Sylvie |

Nabídli mi v rámci leasingu taky pojištění a u havarijního je i GAP pojištění (celkem drahé) na 3 roky - po dobu leasingu. Co to znamená? Za 3 roky dostanu při odcizení stejnou částku jako za původní nové auto?

Tým Coralia | 2016-03-11 16:28:16

Dobrý den, pojištění GAP je vždy součástí havarijního pojištění a lze sjednat na pouze na nová vozidla a vozidla max. do 1 roku stáří. Toto pojištění znamená, že po dobu uvedenou ve smlouvě Vám pojišťovna v případě totální škody nebo odcizení vozidla vyplatí původní částku, za kterou jste si vozidlo pořídila. Zafixujete si tedy pojistnou částku vozidla na 3 roky (nebo jiné období dle pojišťovny). Tak jak píšete, pokud byste např. po 2,5 letech od pořízení měla na vozidle totální škodu, popř. by Vám bylo vozidlo odcizeno, dostanete od pojišťovny plnou částku a můžete si jít rovnou do autosalonu koupit zcela nové auto. Pokud byste měla klasické havarijní pojištění bez GAPu, dostala byste ve stejném případě pouze finanční kompenzaci rovnající se takové peněžní sumě, za kterou byste si koupila identický ojetý vůz v den nehody/odcizení. Rozdíl v obou vyplacených částkách s GAPem a bez GAPu může být u dražších vozidel v řádu mnoha stovek tisíců Kč, takže je při koupi nového vozidla na zvážení každého, zda si raději připlatí za GAP, nebo si bude platit "pouze" klasické havarijní pojištění.

Díky za odpověď, ale já sem o žádném bonusu na smlouvě nevěděl, ani žádný nemám, je to moje první auto. Měl jsem nabídku asi na 13.000 Kč a pak mi jeden poradce zavolal nabídku, že by to šlo asi za 8.500 Kč, tak jsem to samozřejmě bral. Poradce nemůžu dohnat, nebere mi telefon. Na smlouvě je opravdu uveden bonus 35%, to jsem si všiml až teď, ale to mi nikdo neřekl. Takže jsem si to podepsal a teď si ještě pojišťovna myslí, že jsem ji podvedl. Paráda. Přesto děkuji

Tým Coralia | 2015-11-30 19:08:19

Dobrý den, pokud jste o přiznání bonusu na smlouvě vůbec nebyl informován, pak vaše rozhořčení úplně chápeme. Při podpisu návrhu smlouvy by měl být klient plně seznámen se všemi aspekty ceny, výhodami a nevýhodami. Takto se jen pravděpodobně poradce snažil uměle snížit cenu vaší smlouvy, která ale neodpovídala podmínkám u dané pojišťovny. V každém případě jste si smlouvu podepsal, tudíž jste s ní souhlasil v plném znění a to je nyní to, na čem pojišťovna bude trvat. Více info o možnostech dalšího postupu v případě ukončení smlouvy zasíláme na váš email.

Zrušení havarijního pojištění

30.11.2015 Kamil S. |

Mám dotaz ohledně havarijního pojištění. Můžu ho zrušit z důvodu navýšení pojistného? Minulí týdem mi přišel dopis, že jsem nedodal potvrzení o bezeškodním průběhu a proto mi navyšují pojistné (a to o celé 3.000 Kč!!!) a chtějí ho doplatit. Když jsem smlouvu podepisoval, nikdo mi neřekl, že musím dodat nějaký další dokument. Můžu teda teď smlouvu zrušit z toho důvodu, že mi navýšili pojistku? Smlouva je stará přes 2 měsíce. Dík za odpověď. Sárecký Kamil

Tým Coralia | 2015-11-30 16:22:16

Při uzavření smlouvy s pojišťovnou jste si ve smlouvě pravděpodobně ujednal (resp. ona s Vámi), že Vám poskytne určitý bonus a tím také slevu na pojistném. Nyní jste povinen jí tento bonus doložit. Jako sankce za nedodání potvrzení o bezeškodním bonusu je právě ono navýšení, které odpovídá ceně bez bonusu. Je to celkem obvyklý postup, které pojišťovny využívají. Pokud si tedy necháte vystavit potvrzení bonusu od předchozí pojišťovny a dodáte jej nové pojišťovně, neměl by být problém a vaše pojišťovna pojistné sníží na částku, která odpovídá vašemu bonusu. Pokud bezeškodní bonus opravdu nemáte a byl ve smlouvě uveden, je bohužel chyba na vaší straně a pojišťovnu jste uvedl v omyl.

Při koupi nového vozidla v autosalonu jsem sepsal smlouvu, kde bylo povinné ručení a havarijní pojištění. Chci havarijní pojištění zrušit, lze to? Povinné ručení si chci ponechat.

Tým Coralia | 2015-08-17 07:17:07

Dobrý den, pokud jste auto nekupoval na leasing a pojistná smlouva není součástí leasingové smlouvy, tak to určitě není problém. Havarijní pojištění lze vypovědět stejně jako povinné ručení vždy minimálně 6 týdnů před výročím vaší smlouvy. Žádost musíte doručit dotyčné pojišťovně a ta vám pak zašle potvrzení o zrušení havarijního pojištění a platit budete pouze za povinné ručení. Je ale nutné si uvědomit, že při zrušení havarijního pojištění nejste krytý pro případ škody při zaviněné nehodě (budete viník nehody), pro případ krádeže vozidla a dalších připojištění jako např. vandalizmus, živelní pojištění atd. Více o havarijním pojištění v oddělení havarijní pojištění

Rozbité okno

03.08.2015 Sychra |

Rozbili mi boční okno, ale mám pojistku pouze 2 měsíce starou, protože jsem přecházel k jiné pojišťovně. Mám sjednané pojištění skel, škoda cca 3.000 Kč, dostanu nějaké peníze?

Tým Coralia | 2015-08-03 13:23:13

Dobrý den,pojišťovny mají u pojištění skel většinou určitou ochrannou lhůtu od počátku pojištění, kde mají navýšenou spoluúčast. Jedná se většinou o 3-6 měsíců dle pojišťovny. Spoluúčast je po tuto dobu výrazně navýšena, takže je na vašem zvážení, zda vám škoda po odečtení spoluúčasti stojí za hlášení pojistné události.

Havarijní pojištění

16.02.2015 Barbora N. |

Lze sjednat pouze samotné havarijní pojištění?

Tým Coralia | 2015-02-16 15:03:15

Dobrý den, pokud tím myslíte, zda lze sjednat povinné ručení u jedné pojišťovny a havarijní pojištění u odlišné pojišťovny, tak to samozřejmě lze. Pokud ale máte na mysli, že byste si sjednala na svůj vůz pouze havarijní pojištění, tak je to špatně. Ze zákona je totiž nutné mít sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou proovzem vozidla - tzv. "povinné ručení". Havarijní pojištění je pak dobrovolné pojištění každého majitele vozidla. Více o detailech obou pojištění naleznete zde - povinné ručeníhavarijní pojištění

Dotaz - havarijní pojištění

18.10.2014 Kůrková Helena |

Uzavřela jsem smlouvu na své auto včetně havarijního pojištění na nově zakoupené vozidlo v autosalonu. Cena za pojištění se mi zdála výhodná, ale zpětně po prostudování co vše pojistka obsahuje jsem byla nespokojena (je tam spoluúčast 15% a další věci) a chtěla smlouvu zrušit, což lze ale až k výročí, které je v září 2015. To už bude mít auto ale samozřejmě menší cenu, takže by mělo být i pojištění levnější - to mi v autosalonu ale řekli, že by se smlouva v příštím roce nijak nezlevnila, možná spíše zdražila. Prosím o odpověď.

Tým Coralia | 2014-10-18 17:54:17

Vážená paní Kůrková, obdobný problém řešíme se spoustou klientů, se kterými se setkáme a kontrolujeme jejich pojistné smlouvy. Vždy je důležité poctivě pročíst pojistnou smlouvu a dávat si pozor hlavně na výši spoluúčasti u jednotlivých částí pojištění. Je totiž velmi jednoduché podepsat levnou smlouvu s vysokou spoluúčastí, ale v případě nehody s vážnější finanční škodou pak bohužel přichází vysoká platba právě díky vysoké spoluúčasti - viz Havarijní pojištění. Sestavíme pro Vás návrhy na základě potřebných údajů - více zasíláme na Váš e-mail.

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑