+420 775 107 585


Investiční životní pojištění

Jak nejjednodušeji ukončit životní pojištění, které už nechci platit? Díky za odpověď.

Tým Coralia | 2016-03-18 10:18:00

Dobrý den, nejdříve bude nejlepší, pokud si zavoláte na infolinku své pojišťovny nebo navštívíte jakoukoliv její pobočku a po zadání čísla smlouvy a vaší identifikaci se zeptejte, kolik při zrušení smlouvy dostanete zpět a o kolik peněz kvůli předčasnému zrušení přijdete. Pokud je to pro vás únosné a budete s tím souhlasit, bude nezbytné sepsat výpověď/žádost o zrušení Vaší smlouvy, uvést veškeré identifikační údaje, číslo účtu pro výplatu zbylé hodnoty fondu atd. Toto vám ale sdělí vaše pojišťovna, protože postup a metodika se mohou v různých pojišťovnách lišit.

Běží mi už 14 let životní pojištění a mám ho ještě na dalších 6 let, ale chtěl bych ho zrušit. Je to výhodné?

Tým Coralia | 2016-01-26 18:43:00

Dobrý den, kontaktujte svého zástupce u pojišťovny, který s vámi smlouvu sjednával, popř. infolinku dané pojišťovny. Měli by vám sdělit aktuální hodnotu fondu a hodnotu odbytného při aktuálním zrušení smlouvy. Rozdíl mezi hodnotou fondu a hodnotou odbytného bude činit vaši finanční "ztrátu" při zrušení smlouvy. Pokud jste si navíc uplatňoval daňové odpočty z příspěvků, budete muset dodanit veškeré příspěvky 10 let zpětně, popř. veškeré příspěvky zaměstnavatele od 1.1.2015, kdy vstoupila v platnost novela zákona o daních z příjmů.

Úprava životní smlouvy

20.11.2015 Jan |

Je možné a hlavně výhodné měnit svojí životní smlouvu?

Tým Coralia | 2015-11-20 14:47:14

Dobrý den,toto je tak rozsáhlé téma, že nelze jednoznačně odpovědět. Při jakékoliv úpravě, změně či dokonce zrušení životní smlouvu je ale nutné dbát maximální zřetel na to, zda pro vás ona změna či zrušení neznamenají nějaké finanční riziko. Jako např. ztráta hodnoty fondu, nutnost zpětného dodanění příspěvků a mnohé další. Více info můžeme podat po bližším seznámení s Vaší smlouvou.

Můžu si na své životní pojistce nechat jen spoření a přestat platit úrazové pojištění? Nebudu muset něco dodaňovat, nebo jak to funguje?

Tým Coralia | 2015-10-15 14:42:14

Dobrý den, pokud máte v rámci investičního životního pojištění sjednánu i úrazové pojištění, lze toto pojištění jakkoliv upravovat, navyšovat, snižovat či zcela odebrat. Nemá to vliv na investiční složku pojištění, nehrozí vám tedy ani případné dodaňování. Samotnou investiční složku můžete také v průběhu trvání smlouvy upravovat, např. navýšit či snížit (pojištovny mají většinou požadovanou nějakou minimální částku). V průběhu trvání smlouvy vám také může na vaší smlouvu začít přispívat váš zaměstnavatel.

Životní pojištění

12.10.2015 Novotný |

Chtěl bych sjednat životní pojištění, ale chci mít možnost si ze smlouvy po nějaké době např. část vybrat. Je to teď vůbec možné?

Tým Coralia | 2015-10-12 08:06:08

Dobrý den, tato možnost samozřejmě existuje. Pokud si přejete ze smlouvy provádět v průběhu jejího trvání mimořádné výběry, je nutné smlouvu sjednat v tzv. režimu "bez daňových výhod". Výhodou tedy je, že si můžete v průběhu smlouvy ze smlouvy prostředky mimořádně vybrat, ale přicházíte o výhodu si z vašich příspěvků uplatňovat daňové odpočty. Návrh smlouvy pro vás rádi sestavíme. Více info naleznete také v oddělení investiční životní pojištění

Životní pojištění

18.09.2015 dotaz |

Můžu uzavřít smlouvu pro manželku, kde se jí bude něco spořit a bude tam pojištěná a uplatňovat si smlouvu na daňové odpočty?

Tým Coralia | 2015-09-18 09:28:09

Dobrý den, pokud budete na pojistné smlouvě figurovat pouze jako pojistník (ten kdo smlouvu uzavřel) a manželka bude pojištěná osoba, tak nelze uplatňovat daňové odpočty. Pojistník totiž vždy musí být zároveň pojištěný. Toto lze jednoduše vyřešit tak, že si sjednáte pro svou osobu jakékoliv připojištění a stanete se tím také pojištěným v rámci smlouvy. Pak již můžete daňové odpočty uplatňovat. Důležité pro daňové odpočty je také nově nemožnost vybírat si mimořádně ze smlouvy finanční prostředky, smlouva musí být sjednána na min. 5 let a min. do 60 let věku pojištěného. Pro jednoduchý návrh pojištění zasíláme na váš e-mail krátký dotazník. Podrobnější info naleznete také v oddělení investiční životní pojištění

Chci ukončit svojí smlouvu o životním pojištění, co pro to udělat a co to pro mě finančně znamená? Člověk, který se mnou smlouvu sepisoval se mnou o tom vůbec nechce mluvit.

Tým Coralia | 2015-07-14 08:53:08

Dobrý den, na tento specifický dotaz odpovídáme na Váš e-mail. Do poradny pro ostatní uživatele - každé ukončení smlouvy životního pojištění sebou nese určitá rizika, která mohou být např. nutnost dodanění uznaných daňových odpočtů z vaší smlouvy, nebo ztráta určitých finančních prostředků při výplatě hodnoty fondu při ukončení smlouvy. Je nutné tedy zvážit všechna pro a proti a rozhodnout se pro to nejlepší řešení, kterým může být i např. úprava stávající smlouvy - změna částky, zrušení připojištění atd. Více o životním pojištění naleznete v sekci investiční životní pojištění

Příspěvek zaměstnavatele

01.07.2015 Helena Zahradníková |

Kolik mi může max. přispívat můj zaměstnavatel na životní pojištění?

Tým Coralia | 2015-07-01 11:15:11

Dobrý den, obecně není příspěvěk zaměstnavatele nijak omezen. Dle zákona je ale max. příspěvek zaměstnavatele, který je daňově uznatelným nákladem a neplatí se z něj sociální ani zdravotní pojištění, stanoven na 30.000 Kč/rok. To je tedy 2.500 Kč/měsíc. Příspěvky nad tuto hranici již pro zaměstnavatele neznamenají žádnou daňovou úlevu, takže můžeme obecně říci, že zaměstnavatelé nemají důvod tuto výši příspěvku překračovat. Důležitá je také změna, která je platná od 1.1.2015. Dle nejnovější novely je nutné, aby byla smlouva sjednána bez možnosti mimořádných výběrů ze strany zaměstnance. Více naleznete zde - investiční životní pojištění

Životní pojištění - fondy

14.04.2015 Dotaz |

Dávám si na životní pojištění 1000 korun za měsíc a ještě mi zaměstnavatel další tisíc přispívá. Chodí mi každoročně dopis s hodnotou fondu. Lze fondy nějak měnit?

Tým Coralia | 2015-04-14 10:57:10

Dobrý den, fondy lze samozřejmě kdykoliv během trvání Vaší smlouvy měnit. U dané pojišťovny máte vždy na výběr mezi více konzervativními čí více dynamickými (rizikovějšími) fondy, popř. nějakými mixy obou možností. Můžete si také přesně procenty určit, kolik z Vašich peněz do toho a onoho fondu budete vkládat. O změnu rozložení příspěvků do fondů je nutné zažádat na Vaší pojišťovně. Jednou ročně bývá změna zpravidla zcela zdarma, pokud byste fondy měnil vícekrát ročně, je nutné zjistit v ceníku pojišťovny výši poplatku. Více info naleznete zde - investiční životní pojištění

Životní pojištění

06.01.2015 Zbránková |

Je mi 59 let, je možné sjednat životní pojištění pouze na 6 let?

Tým Coralia | 2015-01-06 12:27:12

Ano, toto možné samozřejmě je. Pokud si sjednáte navíc smlouvu bez možnosti mimořádných výběrů, splňujete tak všechny podmínky pro daňovou uznatelnost Vašich příspěvků - až do výše 12.000 Kč/rok. Na smlouvu Vám může přispívat také zaměstnavatel a to až do výše 30.000 Kč/rok (respektive do této hranice je to pro zaměstnavatele daňově uznatelný náklad a neplatí z něj sociální ani zdravnotní pojištění). Do mailu Vám posíláme návrhy, jak by mohlo toto řešení vypadat a více se můžete dozvědět zde - investiční životní pojištění

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑