+420 775 107 585


Odpovědnost z výkonu povolání

Kolik mě bude stát pojištění, když řídím firemní tranzit? Aby se zaplatilo, když třeba budu bourat nebo auto jinak poškodím?

Tým Coralia | 2016-04-22 16:38:00

Dobrý den, záleží na tom, zda jste řidič "referent" (tedy jezdíte jen občas s firemním autem), nebo zda-li jste řidič profesionál (z povolání). Také je potřeba zvolit limit pojistného plnění, který by měl odpovídat minimálně 4,5 násobku vaší hrubé měsíční mzdy, což je částka, kterou po Vás zaměstnavatel může při způsobené škodě vymáhat. Předběžné návrhy pro obě varianty a na několik ukázkových limitů Vám zasíláme na e-mail.

Nastoupil jsem jako skladník a jezdím s vysokozdvižným vozíkem, zaměstnavatel po mě chce, abych mu doložil smlouvu na to, že když způsobím nějakou škodu, tak jsem pojištěn. u vás jsem se dočetl, že po mě může chtít až 4,5 násobek hrubé mzdy. Pošlete mi návrh na tohle pojištění? Limit bude stačit asi 120.000 Kč.

Tým Coralia | 2016-03-10 13:01:00

Dobrý den, na e-mail Vám tedy obratem zasíláme návrhy pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Jedná se o jednoduchou pojistnou smlouvu, která Vás při správném nastavení kryje až do výše škody, kterou po Vás zaměstnavatel může ze zákona požadovat.

Cena - pojistka na blbost

15.02.2016 Jíra |

Jsem zaměstnanec na dohodu, platí to pojištění i na práci na dohodu? A kolik mě to bude ročně stát?

Tým Coralia | 2016-02-15 09:12:00

Dobrý den, ano, toto pojištění je platné i pro práce na dohodu, brigádníky a jiné zaměstnanecké poměry. Do mailu vám zasíláme ukázkové návrhy, jak by pojištění odpovědnosti zaměstnance mohlo vypadat.

Pojištění zaměstnanců

12.02.2016 Dotaz |

Můžu sjednat pojištění proti blbosti na zaměstnance já jako zaměstnavatel? Někteří zaměstnanci mají svoje pojištění, ale já bych je chtěl pojistit nějak hromadně a hlavně to dát do nákladů.

Tým Coralia | 2016-02-12 08:58:08

Dobrý den, vy jako zaměstnavatel samozřejmě můžete takové pojištění pro své zaměstnance sjednat. Firma bude na pojistné smlouvě figurovat v roli pojistníka a zaměstnanec pak v roli pojištěného. Návrhy pojištění odpovědnosti pro Vaše zaměstnance pro Vás rádi zpracujeme, více informací naleznete v e-mailu.

Odpovědnost doma a v práci

17.12.2015 Slavomír Kabele |

V zaměstnání nám nabízejí pojištění odpovědnosti zaměstnance asi za 1.500 Kč ročně, ale já mám už svoje pojištění odpovědnosti v pojištění domu a domácnosti. Nechci nic platit 2x, takže prosím poraďte.

Tým Coralia | 2015-12-17 08:57:08

Dobrý den, zaměstnavatel vám nabízí pojištění odpovědnosti zaměstnance za škody způsobené zaměstnavateli při výkonu povolání. Toto pojištění by tedy krylo veškeré škody, které při své práci způsobíte na majetku popř. zdraví zaměstnavatele. Takže např. škody na strojích, vybavení firmy, ale i jiné finanční škody, popř. škody na motorových vozidlech zaměstnavatele, pokud je toto ve smlouvě sjednáno. Ve své soukromé pojistné smlouvě máte sjednánu tzv. "občanskou odpovědnost", která za vás případně kryje škody způsobené v běžném občanském životě, při vedení domácnosti atd. Např. když nedopatřením vytopíte souseda, v obchodě s elektronikou rozbijete drahou televizi atd. Navštivte naši sekci odpovědnost z výkonu povolání a přečtěte si o pojištění, které vám nabízí zaměstnavatel více.

Odpovědnost zaměstnanců

06.05.2015 Vala Klatovy |

Máme 23 zaměstnanců na různých pozicích - obchodník, skladník, údržbář atd., jak je pojistit proti škodám, které způsobí nám jako zaměstnavateli svojí případnou chybou při výkonu povolání?

Tým Coralia | 2015-05-06 12:35:12

Dobrý den, každý pracovník by měl mít sjednanou vlastní pojistnou smlouvu na odpovědnost vůči zaměstnavateli a to dle svého pracovního zařazení a na limit dle svého platového ohodnocení. Jednotlivé limity by měly být vždy v min. výši 4,5 násobku hrubé mzdy zaměstnance - což je zákonný limit, který můžete po zaměstnanci jako zaměstnavatelé za způsobenou škodu požadovat. Více info zasíláme přímo na mail a také navštivte oddělení odpovědnost z výkonu povolání

Pojištění firmy

15.01.2015 Kantůrek |

Máme pojištění firemního majetku (auta,, stroje, zásoby, zboží), co když ale zaměstnanec svojí chybou něco zničí? Toto riziko v pojištění bohužel nemáme.

Tým Coralia | 2015-01-15 11:06:11

Dobrý den, na škody způsobené zaměstnancem se sjednává tzv. "pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnancem zaměstnavateli". Spousta našich klientů z řad firem na toto pojištění svým zaměstnancům také přispívá, nebo je mají ošetřeno prostřednictvím kolektivního pojištění všech zaměstnanců. Více info zasíláme do mailu a naleznete jej také v oddělení odpovědnost z výkonu povolání

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑