+420 775 107 585


Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění stavebního materiálu

24.05.2016 Hámová |

Stavíme svépomocí rodinný dům a máme u něj složený materiál. Pojištění nemovitosti ve výstavbě máme, ale vztahuje se to i na materiál, který je složený na pozemku? Šlo by tedy především o krádež toho materiálu.

Tým Coralia | 2016-05-24 10:15:00

Dobrý den, pokud máte pojištěnu nemovitost ve výstavbě, bývá většinou součástí pojištění i pojištění stavebního materiálu do určitého limitu (např. 10% z pojistné částky nemovitosti, nebo limit 100.000 Kč atd.). Neznáme detaily Vaší smlouvy, takže nemůžeme bohužel říci s jistotou, zda toto Vaše smlouva obsahuje. Můžete vznést dotaz na pojišťovnu (popř. pojišťovacího poradce), u které máte smlouvu sjednánu.

Drahá elektronika - jak pojistit?

21.04.2016 Pavel Dance |

Budu mít doma dražší elektroniku, byt je pojištěný i vybavení, ale zaplatí mi pojišťovna i např. za jeden elektronický přístroj, který stojí třeba 200.000 Kč?

Tým Coralia | 2016-04-21 13:25:13

Dobrý den, pokud máte vybavení domácnosti pojištěno, je určitě pojištěno na souhrnný limit - např. 300.000 Kč (dle Vaší smlouvy) a v tomto limitu je zahrnuto veškeré vybavení bytu - nábytek, dekorace, nádobí, osobní věci, sportovní vybavení, ale i např. oblečení atd. A samozřejmě i elektronika. Pokud ale máte takto hodnotnou elektroniku, je potřeba ji pojistit zvlášť, protože elektroniku máte na smlouvě s největší pravděpodobností pojištěnu pouze do určitého limitu - např. 50.000 Kč. Určitě je tedy potřeba smlouvu kompletně přepracovat, nebo si nechat zpracovat nabídky od více pojišťoven - to pro vás rádi, zdarma a nezávazně zařídíme. Více info zasíláme na Váš e-mail.

Pojištění cenností

11.04.2016 Valachovi |

Zdědili jsme pár obrazů a nějakých dalších uměleckých předmětů a musíme je mít samozřejmě uloženy doma. Domácnost pojištěnou máme, ale jen na asi 270.000 Kč, to by určitě nestačilo. Dají se tyto věci nějak pojistit?

Tým Coralia | 2016-04-11 11:37:00

Dobrý den, důležité je mít stanovenu přesnou hodnotu uměleckých předmětů - např. soudním znalcem, či jiným odborníkem. V rámci vaší současné smlouvy na vybavení domácnosti určitě pojištěny nejsou, protože i kdyby měli hodnotu do 270.000 Kč, pojišťovny mají na cennosti a umělecké předměty vždy určitý limit (např. 10% z pojistné částky) nebo se musejí pojistit zcela zvlášť. Ideálním řešením je tedy sestavení návrhu nové pojistné smlouvy na pojištění domácnosti + pojištění věcí zvláštní hodnoty (obrazy, umělecké předměty). Popř. spojit vše do jedné smlouvy - pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti. Návrh pro vás nezávazně a zdarma připravíme

Pojištění skleníku

29.02.2016 Vladimíra Suchá |

Chci pojistit skleník, právě ho stavíme - cena asi za 46 tisíc Kč. Máme pojištění na dům, ale nevím, zda to tam je taky zahrnuto. Sken smlouvy sem zaslala na mail, díky. Vladimíra

Tým Coralia | 2016-02-29 17:31:17

Dobrý den, revizi Vaší smlouvy včetně odpovědi jsme odeslali na Váš e-mail. Nyní obecněji o pojištění skleníku - většina pojišťoven toto pojištění nabízí, ale je nutné to při sestavování smlouvy mít napaměti - někde je nutné zvolit "vyšší" verzi pojištění, kde je zahrnuto i pojištění skleníků, někde se zase dá skleník připojistit za určitou přirážku již k základnímu pojištění. Obecně preferujeme vždy komplexní řešení - pojištění nemovitosti na nejvyšší rozsah rizik + pojištění domácnosti a pojištění odpovědnosti.

Pojištění bytu proti povodni

05.01.2016 Veronika |

Řešíme hypotéku a banka po nás chce pojištění bytu - to máme, ale nemáme tam povodeň - jsme v 7.patře. Banka trvá na pojištění bytu proti povodni, ale to je naprostý nesmysl, navíc jsme asi 10 kilmetrů od nejbližší vody. Nechci platit navíc, když je to zbytečné, můžu s tím něco dělat?

Tým Coralia | 2016-01-05 07:03:07

Dobrý den, to je velmi častý dotaz našich klientů. Banky jsou v tomto bohužel zcela neoblomné a jakýkoliv úvěr, který je vázán na nemovitost, musí být zajištěn pojistnou smlouvou, která je následně vinkulována ve prospěch banky. U těchto pojistných smluv je opravdu vždy striktně požadováno pojištění proti povodni a už pro banku nehraje roli, zda se jedná o rodinný dům na břehu řeky, nebo byt v patře panelového domu stojícího na kopci. Obáváme se, že s tímto nic neuděláte a v případě zájmu o úvěr si budete muset povodeň do své pojistné smlouvy připojistit. Návrh pro vás také samozřejmě rádi sestavíme.

Pojištění skel

14.12.2015 Dotaz |

Jde pojistit uvnitř budovy skleněné vitríny? Někdo mi říkal, že sklo nejde pojistit. Plánujeme vystavení různých předmětů a vitrín bude velmi mnoho, lze to nějak ošetřit pojistnou smlouvou? Dekuju za odpověď

Tým Coralia | 2015-12-14 13:56:13

Dobrý den, pojištění skel se pojišťuje jak v rámci pojištění nemovitosti, tak i v rámci pojištění domácnosti. Většinou je v základním rozsahu určen určitý limit pojistného plnění, pokud by tento limit nestačil, je nutné navýšení ošetřit ve vaší pojistné smlouvě. V mailu naleznete více informací.

Dvě pojistky na jeden byt

10.12.2015 Kalous |

Dobrý den, můj dotaz je, jestli si člověk může platit dvě pojistky na nemovitosT, například u různých pojišťoven.Respektive pokud by jedno plnění šlo do banky (byt mám na hypotéku),mohlo by to druhé jít mně jako majiteli?  Předem děkuji za odpověď.

Tým Coralia | 2015-12-10 07:36:07

Samozřejmě, že to možné není. Jde o tzv. škodové pojištění a u něho není možné vyšší plnění, než je skutečná škoda. Pokud jde o vinkulaci pojistného plnění ve prospěch banky při financování vašeho bytu úvěrem, pak toto plnění nezůstane bance! Banka peněžní prostředky vyplatí vám za účelem uvedení nemovitosti do původního stavu! Mít tedy 2 pojistné smlouvy na jeden byt vám případné dvojnásobné plnění nepřinese.

Pojištění bytu

03.12.2015 Dotaz |

Dobrý den! Potřeboval bych poradit při pojištění domácnosti, protože se nedokážu orientovat v tomto oboru. Bydlím sám v bytě, který mám standartně zařízený (nábytek, koberce, pračka,...) a ještě vlastním několik audio-video spotřebičů - nahrávací technika a menší studio. Rád bych vybavení bytu kompletně pojistil proti všemu důležitému. Taky bych byl rád pojištěný pro případ, že bych třeba vytopil sousedku. Můžete doporučit dobrou smlouvu za rozumnou cenu? S díky Mates

Tým Coralia | 2015-12-03 13:41:13

Ve vašem případě je situace jednoduchá. Doporučujeme Vám komplexní pojištění domácnosti (výši pojistné částky vám pomůžeme určit) a pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Sestavíme pro vás návrhy pro lepší porovnání a výběr po našem doporučení bude zcela na vás. V mailu naleznete kompletní dotazník pro sestavení návrhů pojištění.

spoluvlastnictví a pojištění

18.11.2015 Jana Procházková |

Jak správně postupovat při sjednání pojištění budovy ve spoluvlastnictví ? Je možno sjednat pojistnou smlouvu bez souhlasu ostatních spoluvlastníků? Jak postupovat v případě neshody spoluvlastníků? Jak je to s výplatou pojistného plnění? J.Procházková

Tým Coralia | 2015-11-18 11:58:11

Dobrý den, při sjednávání pojištění budov ve spoluvlastnictví se vždy vše odvíjí od typu spoluvlastnictví. Pokud se např. jedná o nejčastější typ spoluvlastnicví v ČR, tzv. SVJ - tedy sdružení vlastníků jednotek, tak za společenství jedná vždy zvolený předseda (popř. další pověřené osoby). Pojištění společného majetku se projednává na schůzích společenství a musí jej tedy dle jednacího řádu odsouhlasit spoluvlastníci (např. většinou atd.). V případě neshody některých spoluvlastníků se řeší vše v rámci společenství dle vnitřních předpisů. Pokud se jedná např. o spoluvlastnictví nějaké nemovitosti v rámci rodiny, či spoluvlastnictví nemovitosti zcela odlišnými osobami, může pojistnou smlouvu uzavřít kdokoliv ze spoluvlastníků. Samozřejmě ideálně po domluvě s ostatními spoluvlastníky, aby byla nemovitost dobře a dostatečně pojištěna a aby se spoluvlastníci domluvili na platbě pojistného. V obou výše uvedených případech je vždy při případné škodě a pojistném plnění vždy nejdůležitější aktuální výpis z listu vlastnictví k dané nemovitosti. Při totální škodě je pak dle listu vlastnictí (podílu) vypláceno také pojistné plnění. Při menších škodách u SVJ se samozřejmě škody vyplácejí přímo sdružení a to s nimi dále nakládá na základě rozhodnutí společenství vlastníků.

Pojištění stavby

16.11.2015 Siváková |

Stavíme rodinný domek, doposud nemáme rozestavěnou stavbu nijak pojištěnou, ale už máme střechu a okna a připojené sítě. Můžu už pojistit jako nemovitost?

Tým Coralia | 2015-11-16 13:37:13

Dobrý den, určitě lze nemovitost pojistit jako rozestavěnou stavbu na vámi požadovanou částku (ta by měla odpovídat skutečným nákladům na její pořízení). Pojištění rozestavěné budovy má svá specifika (více zasíláme na Váš e-mail), ale na základní rizika jako požár, výbuch, povodeň a mnohá další. Až budete mít nemovitost dostavěnou a zkolaudovanou, může se smlouva "překlopit" na pojištění nemovitosti a případně dopojistit vybavení domácnosti a pojištění odpovědnosti.

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑