+420 775 107 585


Pojištění podnikatelů

Soukromý zubař - pojištění

17.06.2016 dotaz |

Chci si otevřít vlastní ordinaci a tak sestavuji nějaký finanční plán a potřebuju vyřešit i pojištění - jak pojištění ordinace, tak pak vlastní pojištění (profesní) pro mě i případně sestru. Co potřebujete za údaje?

Tým Coralia | 2016-06-17 17:51:00

Dobrý den, krátký dotazník Vám zasíláme na e-mail a pro poradnu - pro základní návrh pojištění firemního majetku stačí vždy adresa, hodnota vybavení ordinace (popř. uvedení spec. elektronických přístrojů). Pro profesní pojištění odpovědnosti pak stačí jen číslo v rámci lékařské komory a pak také limit pojistného plnění, který požadujete.

Pojištění prodejny - kola od výrobce

15.06.2016 Slánský V. |

Asi hloupý dotaz, mám prodejnu na kola a až doteď sem tam vždy měl kola a vše, co se prodává svoje. Pojištění jsem ani neřešil, jsme opravdu klidná čtvrť. Teď ale budu prodávat dražší kola, která mi ale výrobce přímo dodá jakoby na komisní prodej. Nebudou tedy moje, co se neprodá, vrátím výrobci. Dají se tyto kola nějak pojistit?

Tým Coralia | 2016-06-15 09:34:00

Dobrý den, kola která nejsou ve vašem vlastnictví (stejně i jako další vybavení - např. dražší stroje na leasing atd.) se v rámci podnikatelského pojištění pojišťují jako "cizí věci". Standardně je tedy pojistíte na veškerá rizika, která potřebujete (živelní pojištění, krádež atd.). Pokud nemáte prodejnu vůbec nijak pojištěnu, určitě pro Vás rádi zpracujeme návrhy pojištění - uvidíte, že Vás klid a jistota nemusí stát žádné převratné peníze. Určitě je také v rámci prodejny mít pojištěnu provozní odpovědnost, když se totiž např. zákazníkovi něco v prodejně přihodí, může po Vás nárokovat náklady na léčení, ušlý výdělek atd. Krátký dotazník zasíláme na Váš e-mail.

Jsem stavař na IČ a jedu často i přes půl republiky svým autem a vezu sebou spoustu věcí - řezačky, materiál a další drobné stavební pomůcky. Celkově je ale hodnota určitě přes 100.000 Kč. Pomůžete mi nějak to pojistit?

Tým Coralia | 2016-06-09 10:30:00

Dobrý den, veškeré potřebné informace Vám zasíláme na uvedený e-mail. Obecně zodpovíme také dotaz do poradny. Pokud se jedná o náklad, který je vaším majetkem a slouží vám k výkonu vašeho povolání, je nutné vždy pojistit tyto věci jako "náklad" v rámci nějaké formy podnikatelského pojištění. Ideální je vše spojit do jedné smlouvy např. s pojištěním odpovědnosti. Náklad lze pojistit samozřejmě proti odcizení, živelným hrozbám a také proti škodám způsobeným při autonehodě.

Pojištění tržby v baru

29.03.2016 Honza L. |

Řeším teď krádež hotovosti ve své provozovně, nějaké pojištění vybavení (nábytek, televize, technika) mám, ale tohle mi pojišťovna nezaplatí a ani mi tržbu nepojistí. Prosím o radu.

Tým Coralia | 2016-03-29 16:43:00

Dobrý den, pokud provozujete jakékoliv restaurační zařízení (bar, restauraci, hostinec...), je dobré řešit vaše pojištění komplexně. To znamená mít pojišťěno kompletní vybavení provozovny na veškerá smysluplná rizika, pojištěnu nemovitost (pokud nejste v nájmu) a také pojištěnu odpovědnost za způsobené škody, na kterou spousta podnikatelů zapomíná. Ohledně pojištění tržby, tak toto pojištění samozřejmě sjednat lze. Záleží na požadovaném denním limitu, zabezpečení a dalších okolnostech. Také je důležité myslet na to, zda požadujete pojištění pouze na riziko loupeže (tedy přepadení), nebo pojištění prosté krádeže. Pokud přechováváte peníze i v nějakém trezoru, toto jde v pojistné smlouvě také ošetřit. Komplexní řešení pro vás zpracujeme nezávazně a zdarma.

Pojištění profese

08.03.2016 Vaculíkovi |

Začínáme podnikání v oblasti sociálních služeb a ze zákona musíme být pojištěni. Prosím o nějaké návrhy, za co a na co bysme se měli nechat pojistit. Opravdu začínáme, takže nemáme žádnou představu o obratu, limitech atd.

Tým Coralia | 2016-03-08 11:53:11

Dobrý den, poskytování sociálních služeb patří do skupiny činností, na které je dle zákona opravdu nutné mít sjednáno pojištění profesní odpovědnosti. Toto pojištění se vztahuje především na škody, které při výkonu své profese způsobíte jiným osobám na majetku či zdraví. Na mail info@coralia.cz prosím jen zašlete své IČ a my pro Vás návrhy nezávazně připravíme. Volit pak lze samozřejmě výše limitu a také výše Vaší spoluúčasti. Pokud podnikáte ve vlastní nemovitosti, v nájmu, používáte strojní či jiné vybavení, bylo by pak dobré myslet také na klasické pojištění podnikatelů - pojištění majetku, vybavení atd. Rádi pro Vás vše připravíme k prostudování.

Hledáme výhodné (levné) pojištění zemědělských strojů, do schránky jsme vložili detaily strojů a prosíme o vytvoření nabídky.

Tým Coralia | 2016-02-23 08:38:00

Dobrý den, dorazilo v pořádku, návrhy pojištění zpracujeme a odešleme v co nejkratším termínu. V mailu pak také naleznete, jak se v případě zemědělství pojistit např. proti nepřízni počasí, jak ideálně pojistit podnikatelskou odpovědnost a další věci, které by vás mohli zajímat.

Je lepší přispívat zaměstnancům na penzijní spoření nebo spíš na životní pojištění?

Tým Coralia | 2016-02-19 13:44:13

Dobrý den, od daně z příjmů jsou osvobozeny příspěvky zaměstnavatele na penzijní připojištění a soukromé životní pojištění, které nepřesahují 30.000 Kč ročně celkem (penzijní i životní). Kromě daňového osvobození se z těchto příspěvků neplatí ani sociální a zdravotní pojištění (odvody). Zaměstnancům můžete ale nad rámec tohoto limitu samozřejmě přispívat i více dle svého uvážení. Od roku 2017 by se max. možné příspěvky měly zvednout dokonce na 50.000 Kč/zaměstnanec/rok. Z Vaší strany je tedy jedno, zda přispíváte zaměstnancům na penzijní připojištění, nebo životní pojištění. Je ale dobré zvážit, např. vzhledem k věku zaměstnanců, jakou variantu zvolit. Návrh daňových úspor na míru vaší firmě pro vás rádi zdarma a nezávazně sestavíme. Více info ve vašem e-mailu.

Pojištění ordinace

10.02.2016 Zbránek |

Zařizuji novou ordinaci, jsem začínající lékař a můj dotaz zní - jak správně pojistit vybavení ordinace? Budou zde některé drahé přístroje, které nebudu vlastnit, ale také některé, které již budou v mém podnikání.

Tým Coralia | 2016-02-10 13:24:13

Dobrý den, vybavení ordinace (nábytek, počítače, další vybavení) se pojistí standardně jako movité věci v rámci pojistné smlouvy a dražší elektroniku bychom doporučovali pojistit přes strojní pojištění, kde jsou pojištěna kromě standardních rizik i taková rizika jako nešikovnost či neopatrnost obsluhy. Pro výkon lékařské praxe budete samozřejmě potřebovat také pojištění profesní odpovědnosti. Návrh komplexního řešení vašeho podnikání pro vás rádi zcela zdarma a nezávazně zpracujeme. Více info naleznete ve svém e-mailu.

Příprava pojištění - cena

01.02.2016 Dotaz |

Když si od vás nechám připravit návrh pojištění firmy a budeme ho třeba několikrát upravovat a nakonec se přes vás rozhodnu smlouvu neuzavřít, jsou vaše služby nějak zpoplatněny?

Tým Coralia | 2016-02-01 12:34:00

Dobrý den, návrhy pojištění pro vás zdarma a zcela nezávazně můžeme modelovat až do naprosté spokojenosti a přesného souladu s vašimi požadavky. Pokud se i přes sestavení perfektního návrhu pojištění pro vaší firmu rozhodnete jinak, je to zcela na vás a neplynou vám žádné závazky vůči naší poradenské společnosti. Budeme rádi, když se stanete naším klientem a budeme se moci i v průběhu smlouvy o vaše pojištění starat.

Přerušení provozu

23.01.2016 Dotaz |

Co když budeme mít ve firmě nehodu, např. vodovodní havárii a nebudeme moci třeba 2 týdny a stroje budou stát? Na vodovodní škody jsme pojištěni, zaplatí tedy pojišťovna i ztrátu za ty 2 týdny?

Tým Coralia | 2016-01-23 13:19:13

Dobrý den, obáváme se, že pokud nemáte ve vaší pojistné smlouvě ujednáno připojištění přerušení provozu, tak takovouto náhradu byste ze své smlouvy požadovat nemohli. Pojištění přerušení provozu se vždy musí ve smlouvě přesně ujednat jako vyčíslená škoda, která vznikne například každým dnem přerušení provozu. Důležitá je doba, po kterou je uvedenena vaše spoluúčast (např. prvních 5 dní) a ve smlouvě se také uvádí maximální doba, za kterou pojišťovna přerušení provozu platí (např. max. 6 měsíců). Více info zasílám na váš e-mail.

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑