+420 775 107 585


Rizikové životní pojištění

Co mám dělat, když nechci už dál platit úrazovku? Jde to zrušit kdykoli? A budu platit nějakou pokutu?

Tým Coralia | 2016-04-26 07:42:00

Dobrý den, smlouvu o úrazovém pojištění lze vypovědět kdykoliv během trvání smlouvy. Výpovědní lhůta je většinou 2 měsíce a rozhodně Vám nehrozí ze strany pojišťovny žádná sankce. Důležité je si ale uvědomit, že pokud jste měl dobře sjednanou úrazovou smlouvu, s přibývajícím věkem bude úrazové pojištění čím dál dražší. Je tedy vždy před výpovědí úrazového pojištění pečlivě toto zvážit. Návrh komplexního úrazového pojištění pro Vás nezávazně spočítáme a zašleme na e-mail, abyste jej mohl porovnat se svým aktuálním pojištěním.

Pojištění nemocí dětí

19.04.2016 Trojanová |

Mám asi hloupý dotaz, máme dvojčata a pojišťovali jsme je před 3 roky na nemoci. Na co se to vztahuje? A kolik je pak platba, když dítě onemocní?

Tým Coralia | 2016-04-19 18:25:18

Dobrý den, myslíte pravděpodobně pojištění závažných dětských onemocnění. Rozsah pojištění, tedy výpis všech onemocnění, na které se toto pojištění vztahuje, naleznete v pojistných podmínkách, které jste obdržela spolu s pojistnou smlouvou, nebo se o nich dočtete na webových stránkách vaší pojišťovny, popř. na jejich infolince. Výši pojistného plnění máte uvedenu také v pojistné smlouvě V případě že máte sjednanou také hospitalizaci v nemocnici z jakýchkoliv příčin, vztahuje se pojištění na hospitalizaci z důvodu jakéhokoliv onemocnění, nejen onemocnění v rámci připojištění závažných nemocí.

Pojištění rakoviny

04.04.2016 Dotaz |

Z mé pojišťovny mi přišel dopis a nabídka na dopojištění proti rakovině, jaké s tímto pojištěním máte zkušenosti? S manželem jsme to chtěli řešit, ale nedořešili.

Tým Coralia | 2016-04-04 08:54:00

Dobrý den, již několik let je pojištění rakoviny součástí nabídky většiny větších pojišťoven. Za nás bychom určitě doporučovali spíše komplexnější řešení, to znamená pojištění balíčku závažných onemocnění, jehož součástí je u mnoha pojišťoven právě i onemocnění rakovinou. V rámci tohoto balíčku je tak pojištěná osoba kryta i v případě mnoha dalších onemocnění, např. klíšťové encefalitidy, meningitidy, viru HIV, ale i např. závažných operací životně důležitých orgánů. Toto pojištění není zrovna nejlevnější záležitostí, proto je dobré prostudovat nabídky pojišťoven, kde vám rozsah rizik a cena bude nejvíc vyhovovat. Samozřejmě pro vás takovýto souhrn po sdělení základních informací zdarma a nezávazně zpracujeme.

Úrazové pojištění pro seniory

25.03.2016 Vlastimil |

Existuje nějaké dobré pojištění pro seniory? Teda spíš jestli se vůbec dá nějak pojistit ve vyšším věku?

Tým Coralia | 2016-03-25 10:34:10

Dobrý den, určitě možnosti na našem trhu jsou. Každá pojišťovna má u jednotlivých připojištění (např. trvalé následky, smrt, hospitalizace...) tzv. maximální vstupní věk. To je věk, do kdy pro vás toto pojištění je schopna sjednat a pak také do jakého věku toto pojištění můžete mít sjednáno. Lze mít např. pojištěné riziko smrti např. až do 85 let, ale musí být uzavřeno např. právě před dosažením 65 let věku. Vše se liší pojišťovnu od pojišťovny. Ve vyšším věku také přicházejí do hry faktory jako aktuální zdravotní stav, předchozí zdravotní problémy a vážné úrazy. Pojišťovna pak každého (bez rozdílu věku) posuzuje z tohoto hlediska a navržené pojištění tomu přizpůsobí. Obecně platí, čím starší jsme, tím dražší bude úrazové pojištění. Proto své klienty nabádáme, aby se pojistili co nejdříve, v nízkém věku a bez zdravotních komplikací. Takováto smlouva se pak již může v průběhu trvání upravovat. Rádi pro vás připravíme návrh úrazového pojištění přesně dle vašich požadavků.

Pojištění dětí

04.03.2016 dotaz |

Řešíme teď s manželem pojištění dětí ve věku 7 a 9 let. Již byly v minulosti pojištěný, ale pak jsme to rušili. Teď je nabídka opravdu veliká, tak prosíme o nějaký návrh, abysme si mohli kdyžtak vybrat.

Tým Coralia | 2016-03-04 14:07:14

Dobrý den, samozřejmě pro Vás rádi a zcela nezávazně zpracujeme návrhy úrazového pojištění pro Vaše děti. Na mail Vám zašleme jak komplexní návrh, který řeší jak drobné, tak vážné úrazy, vážné nemoci, hospitalizaci, trvalé následky úrazu atd., tak také návrh základní, který bude samozřejmě obsahovat nižší pojistné částky a méně typů pojištění. U úrazového pojištění záleží na Vás, kolik do něj chcete či můžete investovat, ale vždy je dobré (když už pojištění platíte) vědět za co platíte a na co máte v případě úrazu či jiné události nárok.

Můžu mít dvě úrazovky?

25.02.2016 Simona |

Chci se jen zeptat, zda si můžu sjednat u jiné pojišťovny další úrazovku, když už jednu mám Když se mi pak něco stane, tak to můžu hlásit tam, kde bych případně dostala víc?

Tým Coralia | 2016-02-25 15:24:15

Dobrý den, smlouvy na úrazové pojištění můžete mít sjednány třeba u každé pojišťovny, to je čistě na vás, zda si chcete platit více smluv. V případě úrazu pak hlásíte pojistnou událost na každou svou smlouvu a z každé smlouvy je vám pak vyplacena příslušná částka, na kterou máte dle sjednaného pojištění a pojistných podmínek dané pojišťovny nárok. My svým klientům doporučujeme spíše mít uzavřenu jednu pojistnou smlouvu a tu mít správně nastavenu tak, aby odpovídala jejich představám a zajistila je (popř. jejich rodinu) v případě nenadále situace.

Pojištění pro studenta

22.02.2016 Jarmila S. |

Dceři skončilo dětšké pojištění, už jí bylo 18 let, a hledám nějakou smlouvu do 25 let, kterou bych jí platila - jen úrazy, to co měla dotedka. Můžete poradit?

Tým Coralia | 2016-02-22 14:53:00

Dobrý den, pokud je již dcera dospělá, může být smlouva přímo na ní, tzn. že bude zároven pojistníkem i pojištěnou osobu. Vy jí pak toto pojištění můžete do 25 let platit. Do mailu Vám zasíláme návrh pojištění úrazového pojištění - komplexní variatnu, a také návrh úrazového pojištění ve variantě základní. Cena bude vždy odpovídat výši pojistných částek a sjednaných rizik, takže je spíš na vás, jaké jsou vaše finanční představy a možnosti.

Pojištění pro děti

18.02.2016 Jana |

Co když v 18 skončí dětem jejich pojistka, budou ale dál studovat, takže za ně třeba do 25 budeme ještě pojištění platit? Jsou nějaká studenstká pojištění?

Tým Coralia | 2016-02-18 09:03:00

Dobrý den, pokud je již dětem 18 let, mohou si smlouvu úrazového pojištění sjednat již sami na své jméno, nebo ji sjednáte vy jako pojistník a pojistíte své dítě. Ideální je např. sjednat pojištění pouze na 7 let - do 25 let věku. Pak se již děti mohou sami rozhodnout, jak a zda chtějí být pojištěni vzhledem k budoucímu zaměstnácí, popř. zda rizikové pojištění nespojit s nějakým spořením, nebo spoření vyřešit zcela samostatně - např. penzijní spoření, stavební spoření atd. Návrhy úrazového pojištění pro 18letého studenta zasílám na váš e-mail.

Chceme dítěti spořit a taky ho nějak pojistit, je to lepší přes jednu smlouvu, nebo přes 2. Vůbec se v tom nevyznáme, můžete nějak poradit?

Tým Coralia | 2016-01-20 11:12:11

Dobrý den, vše záleží na tom, k jakému účelu chcete dítěti spořit a jaká bude doba spoření. Od toho se pak odvíjí volba nejvhodnějšího produktu. Standardně je lepší nekombinovat spoření s úrazovým pojištěním dítěte, ale i toto je možné. Více info zasíláme na váš e-mail.

Úrazovka pro děti

13.01.2016 Dotaz |

Můžete poradit nějakou dobrou úrazovku pro děti? Tak do 500 Kč/měsíčně?

Tým Coralia | 2016-01-13 17:10:17

Dobrý den, pokud stanovíte limit na měsíční pojistné, sestavíme pro vás samozřejmě návrh do tohoto limitu. Vhodnější je ale vždy pojištění nastavit tak, aby krylo vše důležité, co od pojištění očekáváte a pak případně něco upravovat. V příloze naleznete krátký dotazník, po jehož vyplnění vám návrhy sestavíme.

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Vyplňte alternativní text Volejte 775 107 585 nebo
vyplňte kontaktní formulář


© 2018, Coralia Consulting s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑